• Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
Odprášení výklopníků na rudišti

Akce: Odprášení výklopníků na rudišti
Investor:

Třinecké železárny, a.s

Odběratel:

 

Realizace:

2006

Popis : Železniční vagóny dovážející do hutě suroviny pro výrobu aglomerátu (Fe ruda, pelety) se vyprázdňují v čelních výklopnících. Materiál se pohybuje po nakloněném dnu ve směru podélné osy. Při vyklápění sypkých surovin dochází k exhalaci velkého množství prachu, který ekologicky zatěžuje vlastní provoz i jeho okolí. Vzduch z místa vyklápění je proto odsáván pomocí dvou ventilátorů a čistí se pomocí dvou látkových filtrů.

Každý z těchto filtrů může pracovat nezávisle. Látkový filtr č.1 slouží pro odprášení výklopníků č.7 a č.8 a látkový filtr č.2 slouží pro odprášení výklopníku č. 5 a č.6. Za každým filtrem je ventilátor pro odsávání vzduchu z filtrů s uzavírací klapou. Součástí každého látkového filtru je zařízení pro oklep filtrů. Výsypky látkových filtrů mohou být ohřívány. Je snímána maximální hladina ve filtrech. Odsun prachu z látkových filtrů je šnekovým dopravníkem do potrubí s dvouklapkovým uzávěrem.

Přínos nasazení: - snížení prašnosti
Rozsah dodávky: - rozvaděč MaR a ASŘ
- řídicí a vizualizační software
Prostředky: - PLC Simatic S7-400
- PC ( Wonderware InTouch 3000 Tags )
Přílohy: Vizualizace panelu - Přehled Vizualizace panelu - Látkový filtr Vizualizace panelu - Odsun odprašků Vizualizace panelu - Trendy
 
Joomla SEO powered by JoomSEF