• Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
ASŘ vozové žíhací pece

Akce: ASŘ vozové žíhací pece
Investor:

Strojírny Třinec, a.s.

Odběratel:

Pires, s.r.o.

Realizace:

2005

Popis : Žíhací pec je určena především k tepelnému zpracování odlitých válců před obráběním, ale i ocelových tyčí a svařovaných sestav. Pro ohřev vsázky je pec vybavena 26-ti plynovými hořáky typu KROM SCHRODER, každý hořák je ovládán jednotkou BCU. Hořáky spalují zemní plyn, spalovací vzduch dodává ventilátor Pro chlazení vsázky je určen další ventilátor. Chladící vzduch je rozdělován do prostoru pece přes 28 solenoidových ventilů. Teplota v prostoru pece se měří pomocí 6-ti termočlánků typu K.

Vysoké nároky na rovnoměrné rozložení teploty v peci během ohřevu i chlazení si vyžádaly nasazení spolehlivého řídicího systému Tecomat TC 700a vývoj příslušného SW. Automat zajišťuje kontrolu těsnosti plynové řady a profuk pece vzduchem před startem procesu, regulaci teploty v 6-ti nezávislých zónách pece podle předem nastaveného průběhu, regulaci tlaku vzduchu pro hořáky a vypínání všech zařízení po ukončení procesu nebo při závažné poruše.Nadřazená úroveň řízení je postavena na průmyslovém PC s dotykovou obrazovkou (vizualizace). Komunikace s PLC probíhá po Ethernetu.

Přínos nasazení: - efektivnější tepelný pochod pece
- vyhodnocování spotřeb plynu
- zvýšení bezpečnosti provozu žíhací pece
Rozsah dodávky: -rozvaděče MaR - PLC a PC software
- montáž elektro
Prostředky: - PLC Tecomat TC 700a
- FM měniče ventilátorů Emontron
Přílohy:  Spodní řada hořáku s automatikama BCU  Spodní řada hořáku s automatikama BCU  Skříňka místního ovládání  Konektory pro připojení K termočlánků  Výzbroj rozvaděče s PLC Tecomat TC 700a  Frekvenční měniče ventilátorů spal. a chl. vzduchu  Vizualizace technologie
 
Joomla SEO powered by JoomSEF