• Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
ASŘ rotační pece na tavení hliníku

Akce: ASŘ rotační pece na tavení hliníku
Investor:

Kovohutě Mníšek, a.s.

Odběratel:

Pires, s.r.o.

Realizace:

2005

Popis :

Výrobní proces rotační sklopné pece je založen na tavení hliníkových odpadů. Do pece se sype kovová vsázka, kterou tvoří z 60% třísky. K tavení se používá kyslíko - palivový hořák. Tavenina se pak dále odlévá a pokračuje ve výrobním procesu rafinace. Řídicí systém rotační pece se skládá ze dvou částí. Základní úroveň řízení je tvořena PLC automatem Simatic S7. PLC automat je umístěn v rozvaděči a po sériové lince je k němu připojen počítač s vizualizací, který je zabudován do panelu rozvaděče.

Jako nadřazená úroveň (vizualizace) slouží zákaznická aplikace, která je provozováná v software ControlWeb. Zapínání a vypínání hořáku je řešeno tlačítky na dvěřích rozvaděče. (START,STOP) Průběh tavby v rotační peci ( nastavování gradientu a cílové teploty) se ovládá z vizualizace na počítači, a to pomocí dotykové obrazovky. V případě výpadku počítače je možné měnit žádanou teplotu pomocí tlačítek umístěných na dveřích rozvaděče (VÍCE,MÉNĚ). Tím se krokově mění výkon hořáku. (změnou průtoku plynu, průtok kyslíku se reguluje automaticky) Pro případ nějaké havárie jsou u pece umístěna tlačítka pro nouzové zastavení.

Přínos nasazení:

- zobrazování aktuálního stavu technologie
- základní diagnostika a servis ŘS
- zvýšení bezpečnosti provozu

Rozsah dodávky:

- rozvaděče ASŘ a MaR
- montáž elektro
- řídicí a vizualizační software

Prostředky:

- PLC Siemens SimaTIC S7
- vizualizační PLC

Přílohy:

Tavení kovové vsázky Víko s hořákem mimo pec Odlévání tekutého kovu MaR a ASŘ rozvaděč spolu s kyslíkovo - plynovou řadou. Rozvaděč s dotykovým monitorem Vizualizace - Technologie

 
Joomla SEO powered by JoomSEF