• Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
ASŘ Testovacího zařízení kompresorů

Akce: ASŘ Testovacího zařízení kompresorů
Investor:

Pars nova, a.s. Šumperk

Odběratel:

 

Realizace:

2012

Popis :

Realizace spočívala v kompletní rekonstrukci samotného testovacího zařízení. Mezi hlavní požadavky realizace, kromě nových strojních součásti, patřila možnost tisku protokolu ze zkoušek tlakování kompresorů. Dále byl kladen důraz na komplexnější zkoušky při různých provozních otáčkách kompresoru. Na této lince se většinou před montáží testují repasované lokomotivní kompresory různého provedení (5 typů), tomu odpovídá variabilita testovacího zařízení, tak i řídícího a vizualizačního softwaru.

Obsluha prostřednictvím operčního panelu (Telemechanic) si volí postupně výstupní tlak 0 - 10 bar, který se při různých otáčkách kompresoru zaznamenává. Tím se vytvoří výstupní protokol s tlaky na vstupu a výstupu kompresoru, s otáčkami kompresoru a s kroutícím momentem motoru. Kompresor tlakuje vzduchový zásobník na určitou mez, která se udržuje regulačním ventilem (REGADA) po určitou dobu od ustálení.

Přínos nasazení:

- možnost tisku protokolů z průběhu zkoušky
- zvýšení bezpečnosti provozu zkušebny a komfortu obsluhy
- komplexnější zkoušky kompresorů

Rozsah dodávky:

- rozvaděč Mar a ASŘ
- montáž elektro
- řídicí software pro PLC
- software pro operační panel

Prostředky:

- PLC Siemens S1200
- FM Siemnes Micromaster 430
- OP Telemechanic
- tiskárna - připojena na OP přes USB

Přílohy: Kompresor na testovacím zařízení Zkušebna kompresorů Záchytná olejová vana Výzbroj rozvaděče, FM Siemens Micromaster 430, PLC S1200 Rozvaděč Štítek motoru Siemens - Czech Republic
 
Joomla SEO powered by JoomSEF